1646
به مناسبت روز معلم

از مدرسین مرکز آزفای دانشگاه تقدیر شد

آیین نکوداشت روز معلم و تجلیل از سرآمدان آموزشی دانشگاه رازی با معرفی استادان سرآمد برگزار شد.

در این مراسم، دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه با تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم و استاد و با درود بر روح مطهر شهدای والامقام به ویژه استاد شهید مرتضی مطهری، در سخنانی اظهار داشت: امروز عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را مدیون استادان عزیز هستیم که در سنگر دانشگاه شبانه‌روز مشغول جهاد علمی و تلاش و کوشش برای تعالی علمی کشور هستند و مقام و منزلت این عزیزان را می‌ستاییم و قدردان تلاش‌های ارزشمند همه استادان هستیم.

دکتر احمدی یادآور شد: امروز اگر به درجه‌ والایی از اقتدار و کرامت و بزرگی رسیده‌ایم و اگر جهان متحیر از عملیات وعده صادق جمهوری اسلامی ایران است، به خاطر وجود شما استادان گرانقدر و فرهیخته و دانشمندان و نخبگان این مرز و بوم است.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه علم برای یک کشور قدرت می‌آفریند، افزود: اگر علم در مسیر صحیح خود قرار بگیرد تأثیر مثبت و شگرف آن را در همه حوزه‌ها به ویژه اقتصاد خواهیم دید. هر آنچه که هست در ید با کفایت شما استادان فرهیخته است.

وی در ادامه بیان کرد: علمی که با اخلاق والا، اعتقاد راسخ و دین عجین شود، همه چیز را به تسخیر خود در می‌آورد و هیچ قدرتی تاب مقابله با آن را ندارد. تصور بنده این است؛ کسی که وارد کلاس می‌شود روشنی‌بخش است، بصیرت ایجاد می‌کند، تفکر، علم، خرد و دانش را به جامعه هدیه می‌کند.

دکتر احمدی همچنین اشاره‌ای به تحولات و وقایع اخیر در دانشگاه‌های آمریکا و اروپا و خیزش دانشجویان و استادان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین داشت و افزود: موج بیداری در جهان اتفاق افتاده و شاهد اعتراضات مسالمت‌آمیز دانشگاهیان جهان و سرکوب بی‌رحمانه آنها هستیم، این نگرش باید منجر به تغییر رویه هیئت‌های حاکم در اروپا و آمریکا شود.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در سخنانی، با تبریک هفته نکوداشت مقام معلم و استاد اظهار داشت: در حوزه علمیه کتابی در رابطه با احترام به استاد تدریس می‌شود. در این کتاب حدیثی به نقل از حضرت علی(ع) وجود دارد که می‌فرماید: «از حق عالِم بر تو اين است كه زياد از او سؤال نكنى و لباس او را نگيرى و اگر بر مجلس عالِم وارد شدى و نزد او عده‌اى بودند سلام بر همه آنها كن و سلام و درود ويژه خود را به آن عالِم تقديم نما و جايگاهى را براى نشستن در برابر او انتخاب كن و پشت سر او منشين و با گوشه چشم به او نظر ميفكن و با دست خود به او اشاره نكن و زياد نگو فلانى و فلانى برعكس قول شما گفته‌اند و با زياد صحبت كردن او را ناراحت مكن».

سپس، دکتر شهاب مرادخانی مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه در سخنانی، با تبریک هفته معلم و گرامیداشت مقام استاد گفت: کمتر از دو سال است که مجوز فعالیت رسمی مرکز آزفا از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شده که در دومین جشنواره ثریا، دانشگاه رازی توانست با تجربه‌ای کم، به رتبه نخستین مرکز آزفا در میان دانشگاه‌های کشور دست پیدا کند و همگام با قدیمی‌ترین مراکز به این افتخار برسد.


 

دکتر مرادخانی با قدردانی از تلاش‌های همکاران و مدرسین مرکز آزفا دانشگاه ابراز امیدواری کرد که بیش از پیش شاهد رشد و ارتقاء این مرکز در دانشگاه باشیم. در پایان از  مدرسان مرکز آزفا تجلیل به عمل آمد. 

 

  


شناسه : 14433996