احتراما آغاز فراخوان سومین دوره رقابت علمی کنز در سطح 57 کشور جهان اسلام را به اطلاع می‌رسانیم.

رقابت علمی کنز با تمرکز و توجه ویژه به جامعه علمی و محققان جوان جهان اسلام به عنوان آینده‌سازان تمدن نوین اسلامی، برگزار می‌شود و طی آن دانشجویان، مخترعان، پژوهشگران و اساتید جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام طرح‌های علمی و فناوری خود شامل ایده، مقاله، کتاب، اختراع و نمونه اولیه محصول جدید را در قالب ویدئوی 3 تا ۵ دقیقه‌ای به زبان فارسی یا انگلیسی به دبیرخانه رقابت ارسال کرده و پس از داوری آثار، از برگزیدگان تقدیر می‌شود. درون‌مایه اصلی رقابت علمی کنز، جست‌وجوی بهترین راهکارهای علمی و فناوری برای حل مسائلی است که جهان اسلام در آن با مشکل روبه رو است.

   شرکت کنندگان می‌توانند دستاوردهای علمی و راه کارهای نوآورانه خود را در ۶ محور اعلام شده «برق، الکترونیک و رباتیک»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی»، «آب، انرژی و محیط زیست»، «سلامت و تجهیزات پزشکی»، «کشاورزی و صنایع غذایی» و «معدن و صنایع معدنی» ارائه نمایند.

هدایای شش اثر برتر در رقابت علمی کنز ۱۴۰۱:

  • مدال و تقدیرنامه کنز

  • نشان طلای ۳۰ گرمی

  • امتیاز ویژه بهره‌برداری از بسترهای شبکه‌سازی بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و فرصت تحقیقاتی به دانشمندان جوان به ارزش ۲۰۰۰ دلار

   راه‌کارهای ارائه شده برای چالش‌های بین‌المللی، مستقیما برای نهادهای مربوطه در جهان اسلام ارسال خواهد شد تا زمینه‌ای برای همکاری و تجاری‌سازی ایده‌ها فراهم گردد.

   شرکت کنندگان می‌توانند تا تاریخ ۱۵ آذرماه سال ۱۴۰۱ طرح‌های خود را در وبسایت رقابت به نشانی kans.mstfdn.org بارگذاری نمایند.

آخرین اخبار