کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH) فراخوان جوایز خود برای سال2023 را  به منظور تشویق و حمایت از مشارکت های علمی در زمینه علوم پایه اعلام نموده است.

شایان ذکر است که هریک از این جوایز شامل وجه نقد، گواهینامه و نشان افتخار می باشد. اعطای جوایز در نشست مجمع عمومی آتی کامستک انجام خواهد شد. این جوایز عبارتند از:

یونسکو طی ارسال نامه‌ای به کشورهای عضو یونسکو بورس تحقیقاتی UNESCO/PhoseAgro/IUPAC را اعلام کرده است. بورس تحقیقاتی UNESCO/PhoseAgro/IUPAC در زمینه شیمی سبز حداکثر تا مبلغ ۳۰۰۰۰ دلار به پژوهش‌گران جوان زیر ۳۹ سال و دارای مدرک دکترا در رشته شیمی تعلق می‌گیرد که دارای حداقل سه مقاله چاپ شده در انتشارات معتبر بوده و پروژه‌های نوآورانه را پیشنهاد دهند.

شیمی سبز یک علم فرابخشی است که محدوده وسیعی از بیوشیمی، ژئوشیمی و شیمی فیزیک تا بیوتکنولوژی را در بر می‌گیرد و به محیط زیست پاک‌تر و سلامت بیشتر و همچنین صرفه‌جویی انرژی منجر می‌شود.

 متقاضیان باید پس از مطالعه راهنما، نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام و مدارک لازم را حداکثر تا ۹ تیر ۱۴۰۲ به دبیرخانه کمیته علمی داوران بورس مربوطه ارسال کنند.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر، راهنما و فرم‌های مربوطه به لینک زیر مراجعه کنید:

 

https://www.unesco.org/en/basic-sciences/green-chemistry

 

آخرین اخبار