998

عضویت در انجمن دامپزشکی آمریکا

دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی در لیست دانشکده‌های مورد تأیید انجمن دامپزشکی آمریکا (AVMA) قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دکتر شهاب مرادخانی اظهار داشت: با پیگیری‌ها و تلاش‌های مستمر و مجدّانه اعضای محترم هیأت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی و پیگیری دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی و مساعدت مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت متبوع، دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی در لیست دانشکده‌های مورد تأیید انجمن دامپزشکی آمریکا (American Veterinary Medicine Association)، که به اختصار AVMA نامیده می‌شود، قرار گرفت.

   مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه رازی افزود: انجمن دامپزشکی آمریکا یکی از معتبرترین انجمن‌های دامپزشکی جهان و از حامیان برجسته این حرفه است که با بیش از ۹۷ هزار عضو در کشورهای مختلف، ضمن ارائه آموزشهای لازم در جهت ارتقاء سطح سلامت حیوانات، از دامپزشکان سراسر جهان نیز حمایت می‌کند.

   وی گفت: آغاز فعالیت انجمن دامپزشکی آمریکا به سال ۱۸۶۳ برمی‌گردد. این انجمن با هدف ارائه خدمات پزشکی و درمانی به حیوانات و ترویج حفاظت و نگهداری صحیح و درمان بیماری‌های حیوانات فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر یکی از مراکز پیشرو در این زمینه است. این انجمن علاوه بر فعالیت­‌های پژوهشی خود در زمینه آموزش و ارائه گواهینامه‌­های معتبر آموزشی نیز فعالیت دارد.

دکتر مرادخانی یادآور شد: مجلات منتشر شده توسط این انجمن که به صورت دسترسی آزاد و اشتراکی در دسترس کاربران قرار دارند از اعتبار بالایی برخوردار هستند. این مجلات عبارتنداز: Journal of the American Veterinary Medical Association که مقالات آن به صورت دسترسی آزاد موجود هستند و در زمینه پیشرفت و ترویج علم دامپزشکی منتشر می‌شود. American Journal of Veterinary Research  که به صورت اشتراکی و دسترسی آزاد منتشر می‌شود و پژوهش‌هایی را که در زمینه ارتقای سلامت و عملکرد حیوانات باشند، منتشر می­‌کند.

   دکتر مرادخانی افزود: یکی از مراحل اعتبارسنجی مدارک تحصیلی دانشآموختگان رشته دامپزشکی که متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور میباشند، قرار گرفتن نام دانشکده محل تحصیل آنها در لیست AVMA است. دفتر همکاری‌‌های علمی بین­‌المللی دانشگاه از پیشنهاد دانشکده دامپزشکی و پیگیری­‌های آن مبنی بر عضویت دانشگاه رازی در این انجمن تقدیر می­‌نماید.

   برای مشاهده اسامی دانشگاه‌­هایی که از سراسر جهان در این انجمن عضویت دارند اینجا کلیک کنید.

 


شناسه : 4454960