447

اخذ مجوز مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان و زبان آموزان بین المللی توسط دانشگاه رازی

دانشگاه رازی موفق به اخذ مجوز مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان و زبان آموزان بین­ المللی از سوی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید.

پس از بازدید دکتر هاشم داداش‌پور معاون مقام عالی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری و رئيس سازمان امور دانشجويان به اتفاق دکتر عباس قربانی معاون پشتيبانی و مديريت منابع سازمان؛ دکتر جعفر رازقی مديرکل امور دانشجويان بين‌الملل و دکتر نورایی معاون برنامه‌ریزی و امور سرمایه‌گذاری صندوق رفاه دانشجویان،از دفتر بین الملل دانشگاه در آبان ماه سال جاری، مجوز مرکز آزفای دانشگاه رازی از سوی معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آذرماه صادر گردید.

 

 واحدهای بین الملل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و حضور دوست داران تحصیل در دانشگاه های کشور فرصتی درخور برای برقراری ارتباط و تعامل بیشتر با سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه به شمار می آید. بر این اساس و با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش زبان فارسی برای ارتقای کمی و کیفی شرایط آموزشی، پژوهشی، اجتماعی و فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی، دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه رازی، مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان را به صورت تخصصی به منظور آموزش دانشجویان غیر ایرانی و سایر دوست داران یادگیری زبان فارسی در استان کرمانشاه راه اندازی نمود.

اهداف این مرکز شامل آموزش زبان فارسی در چهار مهارت خوانداری، نوشتاری، گفتاری و شنیداری به دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در دانشگاه رازی، تقویت و توسعه زبان فارسی در خارج از کشور از طریق آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی، آموزش و برنامه‌ریزی درباب آموزش زبان و ادب فارسی به غیر فارسی­‌زبانان و تعامل و توسعه روابط دانشگاهی با دانشگاه‌­های خارجی در حوزه زبان و ادب فارسی می­باشد.

شایان ذکر است با توجه به حضور بالغ بر دو هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه­های استان کرمانشاه، دانشگاه رازی از این پس به عنوان دانشگاه مادر استان مرجع آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه­ ها محسوب می ­شود.

 


شناسه : 5490672