1032
دکتر طیبه ناصری، مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه رازی از عضویت این دانشگاه در اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه (AUAP) در سال جاری خبر داد.

عضویت در اتحادیه AUAP

 

دانشگاه رازی با تلاش‌ها و پیگیری‌های مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه به عضویت "اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه (AUAP)" درآمد. درخواست عضویت در این اتحادیه در آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ به دبیرخانه اتحادیه مستقر در دانشگاه تهران ارسال گردید.

   اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه، از جمله توسعه یافته‌ترین مجامع بین‌المللی یونسکو، متشکل از مؤسسات دانشگاهی تحصیلات تکمیلی است و  رؤسای دانشگاه‌های عضو بعنوان نمایندگان مؤسسات متبوع خود در اتحادیه به شمار می‌روند. این اتحادیه از تاریخ ۲۸ ژوئیه سال ۱۹۹۵ با ریاست دانشگاه صنعتی سورنان، ناخون راچاسما، کشور تایلند آغاز به کار کرده است. مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه رازی ضمن تشکر از حمایت‌های بی‌دریغ ریاست محترم دانشگاه امیدوار است این رویداد گامی موثر در جهت ارتقاء همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه باشد.

   شایان ذکر است دانشگاه‌های تهران، جامعه‌المصطفی (ص)، علامه طباطبایی، فردوسی مشهد، علم و صنعت ایران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، شیراز، اصفهان و خواجه نصیرالدین طوسی نیز عضو این اتحادیه می‌باشند.

 


 


شناسه : 2781671