53

دیدار معاون رئیس مجلس عراق با رئیس دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه رازی

دیدار معاون رئیس مجلس عراق با رئیس دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه رازی

 

مهندس صلاح جاسم الحمیری معاون رئیس مجلس عراق، 29 بهمن ماه 1398 در سفر به استان کرمانشاه با دکتر هادی حجاریان رئیس دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

 

 

تبادلات علمی و دانشجویی بین دانشگاه‌های کرمانشاه و عراق و تلاش برای تعمیق هرچه بیشتر این ارتباطات و تعاملات، محور این دیدار بود. مهندس صلاح جاسم الحمیری معاون رئیس مجلس عراق در این دیدار از پیگیری ویژه در مجلس عراق برای تعامل و ارتباط بیشتر دانشگاه رازی با دانشگاه‌های عراق خبر داد.

ایشان همچنین بیان داشت: با توجه به پیشرفت‌ها و جایگاه خوب دانشگاه رازی، تلاش می‌کنیم تا از طریق رایزنی با نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه، بتوانیم این دانشگاه را در لیست دانشگاه‌های «ابتعاث» عراق قرار دهیم.

 

 

مهندس الحمیری در ادامه از مسئولین دانشگاه رازی برای بازدید از دانشگاه‌های عراق دعوت به عمل آورد و گفت: قطعا افزایش این ارتباطات و بازدید از ظرفیت‌های دانشگاهی طرفین سبب افزایش سطح تعاملات خواهد شد.

همچنین دکتر حجاریان مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه رازی نیز ضمن خیرمقدم به میهمانان بر لزوم توسعه روابط علمی، پژوهشی این دانشگاه با وزارت علوم عراق تاکید کرد.

 

 

دکتر حجاریان بااشاره به انعقاد قراردادهای همکاری مشترک با دانشگاه‌های عراق گفت: در حال حاضر در بحث جذب دانشجو تبادلاتی داریم، اما در حوزه انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و  برگزاری همایش‌های مشترک علمی نیز خواهان افزایش این ارتباطات هستیم.

مهندس مجید قیطولی مدیر روابط عمومی دانشگاه رازی در این دیدار طی سخنانی با اشاره به جایگاه ارزشمند دانشگاه در پایگاه‌های معتبر رتبه‌بندی‌، به ارائه توضیحاتی در خصوص دانشکده‌ها، امکانات زیرساختی، ظرفیت‌ها و بخش‌های مختلف دانشگاه پرداخت.

 

 

ایشان همچنین به همراهی و هم‌گامی جمهوری اسلامی ایران و عراق و مقاومت و پایداری در برابر تروریست‌ها و تکفیری‌های داعش اشاره داشت و با تاکید بر تبادلات علمی و فرهنگی دو کشور، گفت: روابط دوستانه بین ایران و عراق همواره راهگشا است.

مهندس قیطولی در ادامه دیپلماسی علمی را از موثرترین شاخه‌های دیپلماسی عمومی به شمار آورد و به ارائه گزارشی در خصوص سرمایه‌گذاری دانشگاه رازی در این زمینه پرداخت.

ایشان تبادل استاد، دانشجو و پژوهشگران، برگزاری همایش‌های مشترک بین‌المللی و دوره‌های آموزشی بلندمدت و کوتاه‌مدت میان دو کشور را پیشنهاد داد. 


شناسه : 923545