برنامه‌ریزی برای جذب 2 برابری دانشجویان خارجی

برنامه‌ریزی برای جذب 2 برابری دانشجویان خارجی


 

مدیر امور بین الملل دانشگاه رازی عنوان کرد:

برنامه‌ریزی برای جذب 2 برابری دانشجویان خارجی

 

 ایسنا - مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین الملل دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش دو برابری تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه، گفت: تاثیر جذب دانشجویان خارجی را تا حدودی در اقتصاد دانشگاه دیده‌ایم.

 

 

دکتر هادی حجاریان در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به افزایش 10 درصدی تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه رازی در مهر امسال، اظهار کرد: درحال حاضر بیش از 350 دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی بابیان اینکه طبق چشم انداز ترسیم شده این تعداد تا سال آینده به دو برابر افزایش پیدا می‌کند، گفت: یکی از سیاست‌هایی که در یکی دوسال اخیر در جذب دانشجوی خارجی آن را مورد تاکید قرار داده‌ایم، جذب دانشجویان با کیفیت است، برای همین دانشجویان زیادی در این مدت جذب نکردیم.

مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین الملل دانشگاه رازی با تاکید براینکه بسترهای جذب دانشجویان خارجی بیشتری با تاکید روی با کیفیت بودن آنها در این دانشگاه فراهم شده، خاطرنشان کرد: در جذب دانشجویان خارجی، نگاهمان براین است که دانشجویان مدرک گرا را جذب نکنیم، بلکه دانشجویانی را جذب می‌کنیم که استقبال خوبی از پژوهش و آموزش داشته باشند، سرکلاس‌هایشان و در آزمایشگاه‌ها حاضر شوند و بدنبال پیشرفت باشند.

وی تصریح کرد: در این راستا هنگام پذیرش این دانشجویان برای آنها شرط معدل قرار می‌دهیم و در دانشکده‌هایی که قرار است مشغول به تحصیل شوند، مصاحبه می‌شوند.

حجاریان در پاسخ به اینکه تاثیر جذب دانشجوی خارجی بر اقتصاد این دانشگاه مشهود بوده، گفت: هرچند تاثیر جذب دانشجویان خارجی را تاحدودی در اقتصاد دانشگاه دیده‌ایم، اما برای اینکه بتوانیم این تاثیرات را مشهودتر ببینیم، باید دانشجویان بیشتری جذب کنیم.

وی تصریح کرد: تا سال گذشته و پیش از آنکه مشکلات ارزی پیش بیاید، شهریه دانشجویان را با دلار می‌گرفتیم، اما برای کاهش مشکلات دانشجویان خارجی و همسو با تعداد دیگری از دانشگاه‌های کشور شهریه آنها را ریالی کردیم.

مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین الملل دانشگاه رازی اضافه کرد: ریالی شدن شهریه دانشجویان خارجی در این دانشگاه باعث شده تا متقاضیان بیشتری برای ثبت نام در دانشگاه داشته باشیم.